DZIEKANAT: 261 262 648

Automatyka i robotyka

Dla kogo ten kierunek?

Jest to bez wątpienia jeden z wymagających, a przez to elitarnych kierunków. Od studentów wymaga ogromu zaangażowania, którego podstawą stanowi zamiłowanie do nauk ścisłych i technicznych. Studia te łączą w sobie dwie bardzo rozbudowane dziedziny – automatykę, która zajmuje się zagadnieniami związanymi ze sterowaniem technologicznym i przemysłowym oraz robotykę.

Ta druga dziedzina ma charakter dyscyplinarny, czyli jej zakres obejmuje różne nauki, np. mechanikę, sensorykę, czy cybernetykę. Kształcenie na tym kierunku otwiera wiele drzwi, dających szansę na przyszły rozwój własnej kariery, jednak trzeba mieć świadomość, że nie są to studia dla każdego. Jeżeli czujesz, że jesteś uzdolniony w zakresie nauk ścisłych, od zawsze fascynują cię zagadnienia związane z techniką, fizyką, programowaniem – to te studia są stworzone niewątpliwie dla Ciebie!

Program studiów

Program studiów przemyślany jest tak, aby wykształcić najlepszych specjalistów, zajmujących się automatyką i robotyką, a więc zagadnienia, z którymi zetkną się studenci będą obejmowały bardzo duży zakres wiedzy. Przedmioty, które stanowią filar nauczania na tym kierunku to oczywiście matematyka oraz fizyka. Bez ich doskonałego opanowania nie byłoby możliwe zrozumienie zagadnień takich jak: elektrotechnika, podstawy konstrukcji maszyn, numeryczne metody mechaniki, czy programowanie mikrokontrolerów.

Wiedza teoretyczna stanowi na tych studiach inżynierskich niezbędną podstawę, jednak równie duży nacisk kładziony jest na zajęcia praktyczne, które uczą, jak specjalistyczną wiedzę wykorzystywać już w namacalnych problemach konstrukcyjnych. Studenci muszą mieć świadomość poziomu nauczania, obowiązującego na kierunku automatyka i robotyka. Jednak odpowiednia determinacja sprawi, że te studia okażą się fascynującym wyzwaniem dla przyszłych technologicznych kreatorów.
 

Praca po studiach

Absolwenci znajdują pracę w nowoczesnych firmach systemów sterowania czy technologii IT. Jako absolwent będziesz w stanie projektować systemy automatyki, obsługiwać zautomatyzowane stanowiska produkcyjne oraz programować sterowniki cyfrowe oraz łączyć je z innymi urządzeniami zewnętrznymi. Dzięki tej wiedzy i umiejętnościom staniesz się pożądanym pracownikiem nowoczesnych firm.

Bez problemu powinieneś znaleźć zatrudnienie w branżach gospodarki opartych na systemach automatyki i programowania mikroprocesorów. Co więcej, będzie również mógł podjąć pracę w laboratorium zajmującym się najnowszymi technologiami. Jeżeli chciałbyś zostać specjalistą w dziedzinie automatyki, a Twoim zamiłowaniem są nauki ścisłe to na pewno jest to kierunek dla Ciebie!

Kontakt

Dziekanat Wydziału Mechaniczno-Elektrycznego

budynek 5 pokój 151 (I piętro)
Akademia Marynarki Wojennej
Inżyniera Jana Śmidowicza 69
81-127 Gdynia

 261 262 648
b.serafin@amw.gdynia.pl


 261 262 648
m.fracz@amw.gdynia.pl

Pon. – Pt. 7:30 – 15:30
Sob. (w czasie zjazdów)  07.30 – 12.00

Social media

Test sprawności fizycznej dla kandydatów na studia wojskowe AMW

Zajrzyj na stroną Katedry Automatyki Okrętowej

Sprawdź